Sarıibrahimoğlu Hukuk Bürosu, bu alanda uzmanlaşmış tecrübeli avukatların uzmanlığından yararlanarak Avrupa Birliği Hukuku alanında kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunmaktadır.

Büronun kurucu ortağı Dr. Selim Sarıibrahimoğlu, Avrupa Birliği ve Türkiye ilişkilerinin siyasi ancak temel olarak hukuki yönden alınması konusunda derinlikli çalışmalar sahiptir. Daha önceki görevleri arasında Avrupa Birliği Endüstri ilişkileri ve İş Hukuku Genel Müdürlüğü'nde raportör olarak görev yapmak yer almaktadır. Ayrıca, Avrupa Birliği Başkanı ile Türk anayasa değişikliklerine ilişkin müzakerelere katılmıştır. Özellikle, Gümrük Birliği'nin uygulanması nedeniyle önemli mali kayıplara uğrayan şirket adına Avrupa Adalet Divanı'nda görülen davanın hukuki sürecini başarıyla başlatmıştır. Türkiye'nin AB üyesi olmamasına rağmen, Dr. Selim Sarıibrahimoğlu, Avrupa Birliği Adalet Divanı'nda davası dinlenen ilk ve tek Türk avukatı olarak bu başarıyı elde etti.

Hukuk Bürosu, Avrupa Birliği'nin güncel gelişmelerine ve ilerlemelerine dikkatle uyum sağlamayı sürdürmekte olup, gelişmelere etkin bir şekilde yanıt vererek özenle hazırlanmış cevaplar sunmaktadır.